jak zrobić karierę muzyczną

Każdy z nas marzy, by zostać kimś wyjątkowym. Znaleźć pracę zarobkową, która nas będzie satysfakcjonowała. Będziemy dumni z tego co robimy. Więc z przyjemnością będziemy zarabiać do budżetu domowego. Dobrym pomysłem takiego zarobku jest zostać aktorem lub piosenkarzem. Ale jak zrobić karierę muzyczną w dzisiejszych czasach? Możliwości jest naprawdę wiele, a najlepszą opcją jest bez wątpienia uczestnictwo w programach typu talent show.

Jak zrobić karierę muzyczną?

jak zrobić karierę muzycznąPodstawą do tego wcale nie jest to, że musimy pięknie śpiewać. Ponieważ teraz technika poszła tak do przodu, że jest wiele modulatorów głosu. Zawsze można śpiewać z playbacku, czyli nagrać utwór i odtwarzać go z taśmy, naśladując ruchem ust nasz śpiew. By zrobić karierę muzyczną potrzebny jest dobry wizerunek. Trzeba potrafić się pokazać i zrobić wrażenie na widowni. Dobry, kolorowy, świecący, rzucający się w oczy styl ubioru. I dobre show. Tak trzeba umieć zrobić show, wokół swojej osoby. Trzeba sprawić, by zrobiło się o sobie głośno. Potem już jeden przez drugiego, rozniesie się fama o nowym artyście.

By zrobić karierę muzyczną warto jest zainteresować się, jaka muzyka jest najbardziej popularna i słuchana przez otaczające nas społeczeństwo. Trzeba tu głównie skupić się na ludziach młodych, gdyż starsze pokolenia wymagają już faktycznych umiejętności w tym fachu. Oczywiście warto jest szkolić umiejętności wokalne, lecz przyjrzyjmy się dokładnie na przykład wokalistom disco polo.  Ci w większości niepotrafiących śpiewać, nie mają ukończonych kursów wokalnych i szkół muzycznych. Po prostu potrafili się dobrze sprzedać. Wizerunek to podstawa. Społeczeństwo oczekuje od wokalistów tego, by było śmiesznie, wesoło i skocznie. Tak, by można było tupnąć nóżką w rytm, granej muzyki. A wiadomo, że muzyka łączy pokolenia więc wystarczy zarazić sobą naprawdę małe grono, a to z prędkością światła będzie się poszerzało.

Jak się wypromować?

Swoją karierę można zacząć w internecie. Jest tam wiele stron, które chętnie pokażą wasz wyczyn, a może znajdzie się ktoś, kto to doceni i wam pomoże. Warto nagrać nie tylko muzykę, ale i krótki teledysk. Wielu artystów muzycznych tak zaczynało. Albo festyny gminne, tam też można szukać swojego szczęścia. Kiedy jesteście już na tyle zaawansowani, że faktycznie wasz śpiew jest profesjonalny, na wysokim poziomie to warto udać się do programów telewizyjnych typu „Mam talent” czy „ldol”. Zawsze jest szansa, że wygracie, a wtedy znajdzie się producent, który was wypchnie w ten artystyczny świat. Prawda jest taka, że dla chcącego, nic trudnego. Trzeba mieć tylko bardzo dużo cierpliwości i chęci.

Muzyczne talent show

Właśnie tego typu programom warto poświęcić nieco więcej uwagi. Nie bez powodu oczywiście, wszak wiele karier muzycznych ostatnich lat swój początek miało w takich właśnie programach. Warto sobie przypomnieć jak zaczynała karierę Monika Brodka, czy też jak na szerokie wody wypłynął Dawid Podsiadło. Tego rodzaju programy zawitały na ekranach naszych telewizorów na początku poprzedniej dekady. Z miejsca zyskały wielką popularność. Ludzie, którzy mieli jako takie pojęcie o śpiewaniu, zwietrzyli szanse na pokazanie się i zrobienie kariery i tłumnie stawiali się na przesłuchania. Oczywiście muzycznych talent show jest obecnie od groma. I co roku wyławiane są w ten sposób nowe muzyczne talenty. Jeśli wiec umiesz śpiewać, to uczestnictwo w tego typu programach powinno być twoim pierwszym krokiem do kariery. To bowiem spora szansa na zaistnienie w mediach.

Załóż zespół muzyczny

jak zrobić karierę muzycznąJeśli chcesz zrobić karierę muzyczną możesz również po prostu założyć kapelę. Jeśli jesteś wokalistą, będziesz potrzebował całego zespołu instrumentalistów, a przynajmniej perkusisty, basisty i gitarzysty. Obecnie kapelom garażowym jest znacznie łatwiej się wybić. Kiedyś najpierw grało się w garażach, czy piwnicach, a następnie zbierało się pieniądze na nagranie demo. To z kolei mogło dać przepustkę na jakieś lokalne koncerty. Obecnie sprawa wygląda zupełnie prościej. Wystarczy, ze posiadasz średniej jakości kamerkę i już możesz nagrać jakiś utwór, który odgrywacie w garażu. Taki filmik wrzucacie do sieci i czekacie na reakcję. To jest bardzo proste, w związku z czym w sieci znajdziemy mnóstwo tego rodzaju twórczości. Dlatego żeby się przebić, to trzeba po prostu dobrze grać i oferować wciągające kawałki na wysokim poziomie. Warto również pomyśleć o stronie internetowej zespołu, czy też fanpage na Facebooku. W ten sposób stworzycie wokół swojego zespołu grupę fanów. Niemniej jedna nie możesz zapomnieć, że oprócz promocji zespołu najważniejszą kwestią będzie jednak szlifowanie umiejętności i nagrywanie nowych kawałków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here