Jak zamontować halogeny na suficie?

0
268

Samodzielny montaż lamp halogenowych nie jest specjalnie skomplikowany i jeśli mamy odpowiednio przygotowaną konstrukcję z płyt karton gipsowych, to z ukryciem oświetlenia powinien poradzić sobie każdy majsterkowicz we własnym zakresie. Jak to zrobić, by całość wyglądała ładnie, a lampy świeciły zgodnie z oczekiwaniami?

Najważniejsza jest odpowiednia konstrukcja

Jeśli halogeny mają być ładnie ukryte w kasetonie lub suficie podwieszanym, powinniśmy najpierw przystąpić do jego wykonania. Do tego celu wykorzystuje się specjalne profile oraz łatwe w obróbce płyty G/K, które kupić można w każdym markecie budowlanym. Profile mocowane są do sufitu na specjalnych wieszakach, a po wypoziomowaniu konstrukcji wystarczy odpowiednio przykręcić płyty. W ostatnim kroku należy przeprowadzić wykończenie za pomocą gładzi i wzmocnić łączenia fizeliną lub taśmą papierową. Gdy całość wyschnie i zostanie pomalowana, za pomocą otwornicy wykonujemy otwory na oświetlenie. Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie wielkości otworu do średnicy konkretnej lampy.

Jak podłączyć halogeny sufitowe do instalacji elektrycznej?

Jako że profile mogą być w miejscach cięcia ostre, powinniśmy rozprowadzić kable w specjalnych peszlach wykonanych z tworzywa sztucznego. Będą one chronić okablowanie i nie dopuszczą do rozcięcia izolacji. Przeciąganie kabli najlepiej przeprowadzić na etapie budowy kasetonu lub sufitu podwieszanego, bo będzie to zdecydowanie łatwiejsze. Po rozprowadzeniu kabli pozostaje podpięcie ich do lampek i włożenie ich do wcześniej przygotowanych otworów. W ostatnim etapie pozostanie włożyć żarówki i całość powinna działać zgodnie z oczekiwaniami. Ważne jest jednak właściwe dobranie lampek do konkretnego pomieszczenia, chcąc kupić dobrej jakości oświetlenie, warto zaglądnąć na stronę internetową https://inergia.pl/oswietlenie i rozważyć zakup markowych rozwiązań, które zapewnią bardzo fajną barwę oświetlenia i dużą trwałość żarówek. Dzięki temu całość będzie działać bezobsługowo przez najbliższe kilka lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here