Jak działa porównywarka pożyczek online

Planując zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub pożyczki online, często skupiamy się wyłącznie na ofercie banku, w którym posiadamy konto. To duży błąd, przez który możemy sporo stracić. Na rynku obecnych jest wiele placówek kredytowych, których oferty znacznie się od siebie różnią. Aby więc mieć pełen obraz sytuacji, zanim zaciągniemy kredyt, porównajmy propozycje co najmniej kilku różnych banków. Pomoże nam w tym specjalna porównywarka pożyczek.

Jak działa porównywarka pożyczkowa?

Jest to bardzo przydatne narzędzie, z którego powinien skorzystać każdy potencjalny kredytobiorca, zanim zdecyduje się zaciągnąć pożyczkę. W jednym miejscu znajdziemy oferty kredytowe wielu różnych banków. Warunki pożyczki są opisane rzetelnie, ale jednocześnie w sposób na tyle przejrzysty, aby były zrozumiałe dla każdego.

Porównywarki kredytów są dostępne online całkowicie bezpłatnie. Warto skorzystać z tych najbardziej znanych i wiarygodnych jak choćby tych na stronach total money, ekspander, e-broker czy bankier.

Najpierw ustalamy, jaka kwota pożyczki online nas interesuje, a następnie podajemy preferowany okres kredytowania w miesiącach. Internetowe narzędzie do porównywania ofert kredytowych wyszuka dla nas od kilku do kilkudziesięciu najkorzystniejszych ofert. Porównywane są takie parametry jak oprocentowanie kredytu; RRSO, czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania oraz prowizja. Widzimy dokładnie, ile pieniędzy oddamy bankowi- podana jest kwota co do grosza oraz jakiej wysokości będzie miesięczna rata.

Czy kalkulatory pożyczek są uczciwe?

Nie obawiaj się, że informacje podane przez portale oferujące porównanie warunków kredytowych mogą być mało wiarygodne. Doradcy finansowi, a z reguły właśnie na ich stronach internetowych znajdziemy porównywarki kredytowe, bardzo dbają o jakość swoich usługi i oferują klientom wyłącznie sprawdzone oferty. Jak najwyższy poziom obsługi leży w ich interesie, ponieważ wielu klientów decyduje się ubiegać o pożyczkę właśnie za ich pośrednictwem. Możesz więc mieć pewność, że informacje, jakie w ten sposób uzyskasz, będą wiążące.

Nie musisz się również obawiać o bezpieczeństwo danych osobowych, ponieważ aby porównać oferty, nie musisz podawać imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania, żadnych danych z dokumentu tożsamości, ani informacji, na co chcesz zaciągnąć kredyt.

Dodatkowo często na stronach oferujących kalkulatory pożyczkowe, znajdziesz szereg bardzo cennych informacji, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem decyzji kredytowej. Są to na przykład zasady odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy, objaśnienie podstawowych pojęć związanych z obsługą kredytu, informacje dotyczące możliwości przedłużenia pożyczki oraz mówiące, o tym, na jakie konsekwencje narażasz się, gdy spóźnisz się ze spłatą rat lub przestaniesz je płacić. Warto poświęcić jeden czy dwa wieczory na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu zasad kredytowania, a z pewnością zaprocentuje to w przyszłości.

Artykuł powstał przy współpracy z porównywarką pożyczek online: https://www.pozabanki.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here